CO NABÍZÍM
Reiki

Reiki je prastará metoda léčení vycházející z východních filozofií. Za jejího objevitele a původního učitele je považován Mikao Usui. Skutečný počátek Reiki ovšem patrně vystopovat nelze, protože jsou zde velmi jasné společné znaky s daleko staršími léčitelskými metodami.

Léčit pomocí reiki lze kontaktně přikládáním rukou nebo na dálku. Energie reiki probíhá čakrami a meridiány léčitele i léčeného, harmonizuje celé tělo a sama si určuje, co je třeba přednostně vyléčit. Usměrňovat ji léčitel samozřejmě může i svým záměrem.

Kdo chce energií reiki léčit, musí projít zasvěcením neboli iniciací. V tradičním Usuiho systému je toto zasvěcení třístupňové, později se reiki začalo předávat ve čtyřech stupních.

Postupně se vyvíjí mnoho dalších směrů reiki, některé z nich jsou všeobecně uznávané a pokládané za velmi přínosné, některé přispívají k jakémusi zmatku, ve kterém se nováček musí zorientovat. Hlavním smyslem původního reiki byl rozvoj osobnosti, porozumění smyslu života a hlavně pomoc potřebným. Praktikování reiki by vás mělo dovést k pocitu sounáležitosti se všemi živými bytostmi a k soucítění s nimi.